تفاوت روش های کاشت مو FIT و FUE

قبل از پرداختن به تفاوت روش های کاشت مو FIT و FUE ، در ابتدا خوب است بدانیم که روش کاشت مو FIT به نوعی نسل قبل روش FUE محسوب میشود. FIT جزو روشهای منسوخ شده کاشت مو در دنیا محسوب می شود که در چندین جلسه انجام می شود و در مجموع جلسات حدود 2هزار 400 تا 10 هزار مو برای کاشت، برداشته می شود. بنابراین افرادی که طاسی شدید دارند اگر از این روش استفاده کنند باید به فاصله یکسال بعد مجددا کاشت مو را تکرار کنند. در این روش منسوخ شده، بخشی از پوست سسر برداشته می شود و زیر میروسکوپ های قوی تکه تکه می شود و تارهای مو به صورت انفرادی یا دسته ای بدست می آید. اندازه پوستی که از سر جدا می شود به تعداد گرفت های مورد نیاز، سستی پوست و ضخامت موهای دهنده بستگی دارد در این روش سعی می شود به موهای اطراف آسیبی نخورد تا در کاشت بعدی بتوان از انها نیز استفاده کنند. بعد ازبرداشت پوست، پوست را بخیه می زنند و سپس تارهای موی بدست آمده را در مسیر و زاویه مناسبی می کارند. در این روش طراحی و تعیین ناحیه گیرنده بسیار ضروری است چون موهای کاشت شده باید طبیعی بنظر بیاید بخصوص وقتی در جلوی سر باشد.

روش FUE

در روش FUE که روشی نوین و پیچیده محسوب می شود در یک جلسه کاشت مو انجام می شود و در همان یک جلسه هزاران تار مو را می توان کاشت کرد. در این روش جراحت و زخم شدگی بسیار کمی وجود دارد  و در ناحیه دهنده بخیه ای زده نمی شود. روش FUE  برای افرادی که بانک موی کمی دارند بسیار مناسب است.

روش FUE رایج ترین روش کاشت مو برای آقایان است. در FUE یا ” استخراج فولیکول مو” فولیکول های مو را از پشت سر برداشت کرده و به بالای سر در نواحی طاسی و یا کم مو اضافه می کنند. با استفاده از بی حسی، فرآیند کاشت مو FUE ناراحتی و درد بیمار را به حداقل می رساند، حتی زمانی که استخراج و کاشت تا 3000 گرافت انجام می شود. این روش موجب بهبود سریع می شود و میزان آسیب و زخم را کاهش می دهد، به این معنی که بیمار می تواند در آینده موی خود را به هر اندازه ای که می خواهد کوتاه کند بدون اینکه جای زخم و بخیه ای دیده شود.

ما همچنین برای تحریک رشد مو و بهبودی، مراقبت های پس از درمان را پیشنهاد می کنیم که شامل درمان PRP و درمان لیزری با فرکانس بالا برای کمک بیشتر به رشد مو پس از کاشت مو به روش FUE است.

کلینیک کاشت مو بهکاشت با بیش از ۱۷ سال سابقه و برند ثبت شده و هزاران نمونه موفقیت آمیز اماده ارائه خدمات به شما هموطنان گرامی است. همین حالا درخواست مشاوره رایگان کاشت مو ، ریش و ابرو دهید :

مشاوره رایگان کاشت مو

مشاوره رایگان کاشت ریش

مشاوره رایگان کاشت ابرو

روند کاشت مو به روش FUE

در این روش ابتدا موی سر بیمار کاملا شستشو داده می شود و سپس اصلاح می شود تا از عفونت های احتمالی جلوگیری کند. سپس سر بیمار توسط تیم مجرب پزشکی به صورت موضعی بی حس می شود. در این روش تیم پزشک ی از گیره ها ظریفی برای برداشتن تارهای مو بصورت تک تک استفاده می کند تا جراحتی برجا نماند و خونریزی رخ ندهد.

همچنین در این روش سعی می شود به تارهای موی اطراف صدمه ای وارد نشود.

بعد از برداشت تارهای مو، گرفت ها یکی یکی آماده می شود. سپس در ناحیه گیرنده با سوزن های طریفی سوراخ های ایجاد می شود و این گرفت ها در زاویه، مسیر و عمق مناسبی کاشت می شود و بیشترین سعی می شود که موهای کاشت شده طبیعی به نظر رسد برای همین منظور، تیم پزشکی ابتدا تک تارهای مو را برای کاشت در خط جلویی مو انتخاب می کند و می کارد و سپس در پشت آن تعداد تارهای بیشتری کاشت می کند تا طبیعی جلوه کند. شکل انحنای خط مو نیز در طبیعی بودن موها موثر است. در روش FUEگرفت ها را در عمقی می کارند که جریان خون زیر پوست به آنها برسد و از آن طریق تغذیه شوند.

آماده سازی مو

ناحیه اهدا کننده، معمولاً پشت یا کناره های سر، با شستن و اصلاح آماده می شود. از آنجایی که جراح از یک پانچ الکترونیکی برای استخراج مو استفاده می کند، برای کاهش درد وناراحتی، یک داروی بی حسی موضعی اعمال می شود.

 

استخراج مو

در روش جمع‌آوری مو(استخراج مو)، با استفاده از یک وسیله پانچ الکترونیکی با قطر ۰.۹ میلی‌متر، موهای سالم از ناحیه‌های مختلف سر جمع‌آوری می‌شوند.

پانچ الکتریکی

سپس، موها طبقه‌بندی شده و به گرافت‌هایی حاوی ۱ الی ۳ تار مو تقسیم می‌شوند. پس از انتخاب گرافت‌های مناسب توسط تکنسین، موها آماده پیوند شدن در نواحی خالی سر می‌شوند.

فرآیند جمع‌آوری مو بسته به تعداد گرافت‌های مورد نیاز، ممکن است ۱ تا ۳ ساعت به طول بیانجامد. این روش جمع‌آوری مو، باعث جمع‌آوری موهای سالم و در نتیجه، نتایج بهتر در کاشت مو می‌شود.

کاشت مو

طرح رویش ، مانند خط موی پیشانی یا شکل ریش با بیمار مورد بحث قرار می گیرد. با استفاده از یک سوزن باریک، شکاف های کوچکی در ناحیه تعیین شده ایجاد می شوند و سپس گرافت ها یکی یکی در آن شکاف ها قرار می گیرند.

گرافت های مو به طور مساوی در شکاف های کوچک قرار می گیرند تا با طرح، زاویه و تراکم موی مورد نظر شما مطابقت داشته باشند. قرار دادن گرافت ها معمولاً ۱ الی ۴ ساعت طول می کشد و به تعداد گرافت هایی که باید کاشته شوند بستگی دارد.

 

By تیم بهکاشت

بیش از 17 سال است که با افتخار در کنارتان هستیم و توانسته ایم با عنایت خداوند متعال و همراهی و اعتماد شما عزیزان ، زیبایی را به بیش از 5000 ایرانی و غیر ایرانی(توریست سلامت) هدیه بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =