بهترین روش کاشت مو

برای بررسی بهترین روش کاشت مو باید ابتدا بدانیم کشور ما در زمره‌ی کشورهای سرآمد در زمینه‌ی کاشت مو است. به همین دلیل کلینیک‌ها و مراکز درمانی تخصصی فراوانی به کاشت مو مشغول هستند و در منابع فارسی مقالات بسیاری در مورد کاشت مو یافت می‌شود. بسیاری از این مطالب از لحاظ علمی نادرست، گمراه کننده و یا مبهم هستند. این مسئله موجب گیج شدن متقاضی کاشت مو، تصمیم گیری غلط و در نهایت شکست کاشت و پشیمانی بعد از آن می‌شود.

یکی از این موارد گمراه کننده، معرفی بهترین روش کاشت مو است. به طور کلی نمی‌توان گفت که یک روش ، بهترین است و نسبت به دیگران برتری دارد. هر کدام از روش‌های کاشت مو مزایا و معایبی دارند که باید به دقت بررسی شود. عوامل بسیاری مانند سفتی پوست سر، میزان ریزش، تراکم بانک مو، تراکمی که برای کاشت مد نظر دارید و بسیاری از موارد دیگر بر انتخاب روش کاشت مو موثر هستند.

در ادامه روش‌های کاشت مو را برای شما معرفی کرده و مزایا و معایب آن‌ها را برای شما شرح می‌دهیم. به دقت این مطلب را مطالعه کنید؛ زیرا انتخاب بهترین روش کاشت مو در همفکری شما با پزشک متخصص حاصل می‌گردد.

روش‌ های کاشت مو

روش‌های کاشت مو را می‌توان در دو گروه کلی طبقه‌بندی کرد:

  1. روش جراحی: به آن کاشت موی نواری یا FUT گفته می‌شود.
  2. روش بدون جراحی: تکنیک‌ انتقال واحد‌های فولیکولی یا FUE که در ایران با نام FIT شناخته می‌شود. روش‌هایی مانند SUT و Micro FIT نیز بر اساس روش FIT انجام می‌شوند.

هم FUT و FIT، نوعی عمل جراحی محسوب می‌شوند؛ اما از FIT به کاشت مو بدون جراحی یاد می‌شود. چون روش FIT یک جراحی با حداقل تهاجم است و بدون درد، زخم و خون‌ریزی انجام می‌شود. همچنین سایر عوارض جراحی مانند عفونت‌ها و جای زخم (اسکار) به حداقل ممکن می‌رسند و تقریباً رخ نمی‌دهند. البته صرف کم تهاجمی بودن دلیل بر این نیست که FIT بهترین روش کاشت مو است.

By تیم بهکاشت

بیش از 17 سال است که با افتخار در کنارتان هستیم و توانسته ایم با عنایت خداوند متعال و همراهی و اعتماد شما عزیزان ، زیبایی را به بیش از 5000 ایرانی و غیر ایرانی(توریست سلامت) هدیه بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =