فولیکول مو

در این مقاله از مقالات پوست و مو تصمیم گرفتیم شما را با یکی از مهم ترین بخش های مو آشنا کنیم چرا که این اطلاعات در ادامه به شما کمک خواهند کرد تا درک درست تری از کاشت مو داشته باشید. فولیکول‌ها ارگان‌های بسیار مهمی هستند که در پوست انسان و حیوانات قرار دارند. آن‌ها به عنوان پایه‌ی سازنده‌ی تمام موهای بدن و همچنین موهای سر، اهمیت بسیاری دارند. هر فولیکول مویی شامل سه بخش اصلی است: بخش پایینی که منشأ مویی را تشکیل می‌دهد، بخش وسطی که به عنوان ماتریس مویی شناخته می‌شود و مسئول تولید سلول‌های جدید مویی است، و بخش بالایی که به عنوان شفاف کننده مویی شناخته می‌شود و موجودیت درخشان و زیبایی مو را تضمین می‌کند.

فولیکول‌ها در نواحی مختلف پوست توزیع شده‌اند و بسته به مکان قرار گرفتن، موهای مختلفی را تولید می‌کنند. برای مثال، فولیکول‌های مویی دست و پا موهایی را تولید می‌کنند که نسبت به موهای سر ضعیف‌تر هستند و اغلب به علت شرایط زیست‌محیطی داغ و خشک در این مناطق، ریزش آن‌ها رایج است.فولیکول‌ها پایه‌ی سازنده‌ی تمام موهای بدن هستند. به طور معمول هر فولیکول شامل ۲ تا ۳ عدد و بعضاً ۴ تا ۵ عدد مو است.

اطلاعات فولیکول مو

موهای بدن نیز مانند موهای سر به دو دسته‌ی مقاوم و غیرمقاوم تقسیم می‌شوند. موهای صورت و پشت سر مانند موهای سر مقاومت بیشتری نسبت به ریزش دارند، در حالی که موهای بدنی همچون موهای ناحیه‌ی جلوی سر در آقایان، ممکن است به علت واکنش به هورمون تستسترون، دچار ریزش شوند. این نوع ریزش مو به عنوان آلوپسی اندروژنی یا طاسی با الگوی مردانه شناخته می‌شود.

لازم به ذکر است که ریزش مو ممکن است به علت عوامل مختلفی از جمله وراثت، تغذیه نامناسب، استرس، بیماری‌ها و داروها رخ دهد و بسته به علت آن، درمان‌های مختلفی وجود دارد. که در سایر مقالات سایت به آنها خواهیم پرداخت.

By تیم بهکاشت

بیش از 17 سال است که با افتخار در کنارتان هستیم و توانسته ایم با عنایت خداوند متعال و همراهی و اعتماد شما عزیزان ، زیبایی را به بیش از 5000 ایرانی و غیر ایرانی(توریست سلامت) هدیه بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 5 =